Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Nasza oferta

Aktualności


15
paź

TRANSMISJA LIVE - Konferencja „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w...

Zapraszamy do udziału w konferencji metodycznej „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”.  Transmisja LIVE poniżej. Cały materiał będzie dostępny do ponownego odtworzenia po konferencj na naszym kanale YouTube. Link do transmisji live w artykule.

11
paź

Sprawdź uruchomione specjalności na studiach podyplomowych w Gnieźnie

Zapraszamy do zapisów na studia podyplomowe w Gnieźnie. Poniżej zamieszczamy listę uruchomionych specjalności, na które mozna się zapisywać. Najbliższy zjazd odbedzie się już 19.10.2019. Zapraszamy! ✔ 1 zjazd w miesiącu (sob-nd) ✔ Uprawnienia już w czerwcu 2020 ✔ Ostatni raz w niższych cenach ✔ Kontakt: tel. 690 942 988

11
paź

Sprawdź uruchomione specjalności na studiach podyplomowych w Pile

Zapraszamy do zapoznania się z listą uruchomionych specjalności na studiach podyplomowych w Pile. Zapraszamy do zapisów! ✔ Zjazd już 26-27.10.2019 ✔ Uprawnienia już w czerwcu 2020 ✔ Kontakt: tel. 530 765 750

Konferencja „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”
poniedziałek, 14 października 2019, Rafał Wojtaszak

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji metodycznej „Szkoła w spektrum autyzmu – innowacje w edukacji”. Współorganizatorem oraz jednym z prelegentów konferencji jest dr Paulina Gołaska, wykładowca GSW Milenium.

Celem spotkania jest dyskusja nad możliwościami realnego wsparcia uczniów ze spektrum autyzmu w placówkach edukacyjnych. Zaprezentowane zostaną przykłady sprawdzonych rozwiązań, przynoszących realne korzyści zarówno dziecku, jak i jego rodzinie oraz specjalistom. W efekcie słuchacze wyposażeni zostaną w konkretne narzędzia metodyczne, które będą mogli zastosować we własnej praktyce pedagogicznej. WSTĘP WOLNY.

Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku w GSW Milenium
poniedziałek, 14 października 2019, Rafał Wojtaszak

W minioną sobotę na terenie GSW Milenium odbyła się akcja „Pokonajmy nowotwory krwi” przygotowana przez wolontariuszy z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium i fundację DKMS.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Podczas ostatniego zjazdu studenci mogli się zarejestrować się jako potencjalny Dawca w banku dawców szpiku i wypełnić odpowiednie dokumenty przy stoisku, które powstało z inicjatywy uczniów z LO Milenium.

Dr hab Armin Mikos von Rohrscheidt prof GSW Milenium aureatem prestiżowej nagrody
poniedziałek, 14 października 2019, Martyna Drągowska

Miło nam poinformować, że dr hab Armin Mikos von Rohrscheidt, prof GSW Milenium, został laureatem prestiżowej nagrody Artykuł Roku 2018 w "Folia Turistica" .

Jego artykuł pt. „Polityka historyczna z etyką w tle. Patologie w kreowaniu doświadczeń turystów kulturowych” został uznany najlepszym artykułem opublikowanym w 2018 r na łamach "Folia Turistica" - najważniejszego polskiego czasopisma naukowego zajmującego się problemami turystyki.

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
poniedziałek, 7 października 2019, Rafał Wojtaszak

Studenci GSW Milenium uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki. W sobotę 5 października w siedzibie uczelni przy ul. Okulickiego odbyła się Inauguracja, podczas której studenci I roku złożyli ślubowanie oraz otrzymali e-indeksy, a wykładowcy otrzymali nagrody i pamiątkowe wyróźnienia.

Zapraszamy na bezpłatne treningi Taekwon-do
poniedziałek, 7 października 2019, Martyna Drągowska

Już od października do Milenium zawita Taekwon-do! 

UWAGA! Dla studentów GSW Milenium treningi do końca października będą BEZPŁATNE.

Zapraszamy w każdą środę o godz 18:45.

Konkurs na bajkę terapeutyczną rozstrzygnięty
poniedziałek, 7 października 2019, Rafał Wojtaszak

Organizatorów zaskoczyło bardzo duże zainteresowanie konkursem na bajkę terapeutyczną. Napłynęło 131 prac z całej Polski i jedna ze Szwecji. Cieszy nas, że nie tylko panie, ale również panowie podjęli się napisania bajki terapeutycznej.

Jury konkursu stanęło przed trudnym zadaniem – wyłonieniem 3 laureatów konkursu. Postanowiło przyznać dodatkowo 5 wyróżnień i 2 nagrody poza konkursem.

Uwaga! Zmiana godzin pracy dziekanatu w WĄGROWCU
niedziela, 6 października 2019, Rafał Wojtaszak

Uprzejmie informujemy wszystkich studentów oraz osoby zainteresowane studiami w GSW Milenium na Wydziale Zamiejscowym w Wągrowcu o zmianie godzin pracy dziekanatu.


Rusza III. edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”
środa, 2 października 2019, Rafał Wojtaszak

W związku z utrzymującym się bardzo dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym, od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 rusza kolejna, III. już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”. Realizację programu w dalszym ciągu wspierają resorty nauki i szkolnictwa wyższego oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Do udziału w kolejnej edycji programu Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało zaproszenia również do resortu spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia oraz kultury i dziedzictwa narodowego.

Spotkanie z przedstawicielem WKU Konin majorem Sylwinem Donartem odbędzie się 13.10.2019 w godz. 11:05-11:25 w auli B, podczas którego poinformuje on studentów o możliwości zapisu do Legii Akademickiej.

Uwaga nauczycielu! Ważne zmiany w przepisach nt. studiów podyplomowych
wtorek, 1 października 2019, Rafał Wojtaszak

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadziło zmiany w przepisach dotyczących kształcenia nauczycieli w ramach studiów podyplomowych.  Zgodnie z nowym rozporządzeniem* studia podyplomowe będą trwać min. 3 semestry. Po drugie, nie będzie można w drodze studiów podyplomowych uzyskać uprawnień do nauczania w przedszkolu i klasach I – III. 

 

Pożegnanie przez Władze i Samorząd Studencki GSW Milenium Pani Dziekan WNS dr Anny Knocińskiej
poniedziałek, 30 września 2019, Rafał Wojtaszak

W piątek 27 września br. podczas obrad senatu GSW Milenium, odbyło się pożegnanie Pani Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Anny Knocińskiej. Założyciel i obecny rektor prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki oraz Kanclerz mgr Krzysztof Gawrecki podziękowali za wieloletnią współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju Uczelni. Nie obyło się również bez podziękowań ze strony Samorządu Studenckiego, który był reprezentowany przez opiekuna dr Sylwię Jabłońską oraz Darię Ciążyńską. Pani Dziekan jeszcze raz serdecznie dziękujemy.