Gość


Nasza oferta

Aktualności


Nie studiuj pedagogiki! - obalamy mity
czwartek, 6 września 2018, Natalia Jędrzejczak

"Pedagog specjalny to w całej Polsce zawód deficytowy.
Popyt na specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej wzrasta, ponieważ powstaje coraz więcej przedszkoli z ofertą dla dzieci ze spektrum autyzmu, ze specjalnymi potrzebami, czy też z inną niepełnosprawnością. (...) Istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi i coraz więcej jesteśmy skłonni za takie usługi zapłacić. Widać to w ofertach pracy. Istnieje ogromna luka na rynku – w Polsce brakuje kompetentnych osób, które mogłyby w tych przedszkolach pracować."

✅ Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dr Anetą Kokot - pedagogiem, terapeutą, doradcą zawodowym i wykładowcą w GSW Milenium.

 

Nasi wykładowcy są PRAKTYKAMI - dr Paulina Gołaska
czwartek, 6 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Rozpoczynamy nowy cykl. Będziemy przybliżać Wam kadrę akademicką Milenium. Co ważne, nasi wykładowcy są ❗PRAKTYKAMI - w swojej pracy zawodowej stawiają nacisk na przełożenie nauki na życie codzienne. Zobaczcie sami!

⏩ DR PAULINA GOŁASKA

Specjalizuje się w terapii relacyjnej. Autorka projektu „Autyzm relacyjnie” www.inkubatorwins.pl/autyzm-relacyjnie/, www.autyzmrelacyjnie.pl.

✅ Z wykształcenia psycholog i pedagog specjalny. Z zamiłowania terapeuta dziecięcy. Na co dzień pracuje klinicznie oraz prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii.

Nowa książka naszego wykładowcy!
czwartek, 23 sierpnia 2018, Natalia Jędrzejczak

Mamy przyjemność przedstawić nową publikację dr hab. Armina Mikos von Rohrscheidt prof. GSW Milenium, na temat coraz popularniejszej turystyki kulturowej.

KUP
➡ Zobacz SPIS TREŚCI

✅Turystyka kulturowa przeżywa dzisiaj widoczny renesans. Oprócz tradycyjnych form aktywności bardzo popularne stały się w ostatnich latach choćby ❗SPACERY MIEJSKIE, które pozwalają odkrywać tajemnice swojej okolicy. Coraz więcej osób interesuje się własnym otoczeniem i jego historią, nie tylko lokalną, lecz także regionalną.

Absolutorium 2017/2018 - Gniezno
sobota, 30 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W ostatnią sobotę czerwca (30.06.2018 r.) 150 studentów zakończyło studia licencjackie i magisterskie w GSW Milenium. W tym roku absolwentami uczelni zostali studenci 2 kierunków: zarządzanie oraz pedagogika.

Na kierunku Pedagogika – 75 absolwentów zakończyło naukę. Podczas Absolutorium najlepszym absolwentom wręczono Tarcze Herbowe Społeczności Akademickiej GSW Milenium (najwyższe odznaczenie uczelni), statuetki, listy gratulacyjne i dyplomy:

Absolutorium 2017/2018 - Wągrowiec
poniedziałek, 25 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W poniedziałek 25 czerwca 2018 r. 35 studentów zakończyło studia licencjackie na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcu: na kierunku: zarządzanie oraz pedagogika.
Podczas Absolutorium sześciu  absolwentkom wręczono Tarcze Herbowe GSW Milenium (najwyższe odznaczenie uczelni):

KIERUNEK ZARZĄDZANIE

  1. Magda Katarzyna – wyróżniona za bardzo dobre wyniki w nauce
  2. Ryńska Karolina – wyróżniona za bardzo dobre wyniki w nauce

GSW Milenium na 1 miejscu
środa, 20 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W ciągu trzech tygodni na boisku orlik na os. K. Wielkiego rozgrywana była Szkolno–Akademicka Liga Piłki Nożnej. Patronat nad Ligą objął Kanclerz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium mgr Krzysztof Gawrecki, który ufundował okazały puchar i pamiątkowe medale. Celem rozgrywek, oprócz typowej rywalizacji sportowej, była integracja międzyszkolna.
Do zmagań przystąpiły dwie lokalne uczelnie oraz cztery zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych. Jak pokazały wyniki poszczególnych spotkań ostatecznego zwycięzcę wyłoniła dopiero ostatnia runda rozgrywek, a przysłowiową wisienką na torcie był mecz pomiędzy studentami PWSZ i GSW Milenium wygrany przez tych drugich 4:2 I to właśnie ten mecz zadecydował o końcowym sukcesie gospodarzy całej ligi.
Wyniki i końcowa tabela. O końcowej klasyfikacji w drugiej kolejności decydował stosunek bramek.

Galeria

WKU w GSW Milenium
poniedziałek, 18 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 16.06.2018 r. naszą uczelnię odwiedził mjr Sylwin Donart z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie. Celem wizyty było promowanie wojsk Obrony Terytorialnej. Major przedstawił  zasady, wymogi wstąpienia w szeregi wojsk oraz proces rekrutacji. Studenci dowiedzieli się także, że Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), czyli faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Służba w WOT to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla Państwa i symboli narodowych, oraz – w wymiarze czysto ludzkim, szacunek dla drugiej osoby. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.
Okazuje się, iż  o przyjęcie do służby mogą się starać kobiety i mężczyźni, którzy nie pełnili wcześniej żadnej formy służby wojskowej, oraz rezerwiści. W tym roku planuje się przeszkolenie 450 ochotników. Oferta jest skierowana do polskich obywateli, niekaranych za przestępstwa umyślne, którzy mają wykształcenie minimum gimnazjalne i 18-55 lat. Dla ochotników na stanowiska podoficerskie i oficerskie górna granica wieku to 63 lata.
Galeria

V Góralski Piknik Rodzinny w Łopiennie
poniedziałek, 18 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 17.06.2018 r. odbył się V Góralski Piknik Rodzinny w Łopiennie, w którym udział wzięły członkinie Koła Pasjonat. Piknik zorganizowali: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie, Stowarzyszenie „Uśmiech Nadziei”, Szkoła Podstawowa w Łopiennie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łopiennie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Łopiennie.
Program Pikniku:

Porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie podpisane!
czwartek, 14 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

Z radością informujemy, iż zawarte zostało kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium a Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Ma ono na celu rozwój dwustronnej współpracy obejmującej m.in. organizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych oraz kulturalnych, ale także daje ono możliwość odbywania praktyk studenckich w Miejskim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do aktywnego udziału w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez MOK, ale również realizowania własnych pomysłów w zakresie niniejszej współpracy.
Osoba do kontaktu: Anna Sołtys-Stawowa
anna.soltys-stawowa@milenium.edu.pl

Oferta pracy Żłobek i Przedszkole Razem Być
poniedziałek, 11 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

Oferta pracy dla Dyrektora, wychowawcy przedszkolnego i opiekunów.

Szczegóły tutaj

Partnerzy uczelni