Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Nasza oferta
Warsztaty - Racjonalna Terapia Zachowań (RTZ)
niedziela, 27 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniu 27 listopada 2016 r. członkinie Studenckiego Koła Naukowo-Samokształceniowego Pasjonat, zainteresowane rozwojem osobistym, wzięły udział w warsztacie zorganizowanym przez opiekunkę Koła dr Agatę Woźniak. Celem warsztatu było przedstawienie wiedzy na temat Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) powstałej na gruncie terapii poznawczo-behawioralnej, rozwinięcie kompetencji pedagogicznych w zakresie umiejętności autodiagnozy (jako elementu warsztatu pedagoga) schematów poznawczych, poznania technik RTZ jako narzędzia pozwalającego zarówno poznać wpływ własnych myśli i przekonań na emocje i zachowania, jak i na emocje i zachowania innych. W ramach realizacji tego celu omówione zostały możliwości wykorzystania narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w profilaktyce zaburzeń emocjonalnych. 

Galeria

 

Zapraszamy do udziału w Seminarium - (Re)socjalizacja nieletnich szansą na odwrócenie ich losu
czwartek, 24 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak
Czwartek biegowy w Milenium
czwartek, 24 listopada 2016, Tomasz Chełek

Kolejny Czwartek Biegowy za nami. Tym razem zajęcia dotyczyły koordynacji ruchowej. Klaudiusz Kozlowski - zwyciężca II Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości - poprowadził zajęcia z leżącymi drabinkami. Zdecydowana większość uczestników miała okazję pierwszy raz zaznajomić się nie tylko z tym przyrządem, ale również i z proponowanymi ćwiczeniami. Jak przystało na profesjonalne zajęcia, zaczęły się one od rozgrzewki, a zakończyły często pomijanym rozciąganiem. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych terminach tych spotkań.

Zbiórka dla hospicjum w Wągrowcu!
środa, 23 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak

Wydział Zamiejscowy w Wągrowcu przeprowadza akcję charytatywną.

Szanowni Studenci, zbliża się szczególny czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia. 

Musimy pamiętać, że są ludzie, którzy potrzebują naszej uwagi i pomocy.

Wydział Zamiejscowy w Wągrowcu przeprowadza akcję charytatywną w celu pomocy Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, prowadzonego przez Stowarzyszenie im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa.

Od kierownictwa hospicjum dowiedzieliśmy się, że placówka najbardziej potrzebuje pampersów. Wszystkich zainteresowanych pomocą prosimy o dostarczenie do dziekanatu pampersów dla dorosłych oznaczonych jako "Nr 3 " lub "L". 

Zbiórka będzie trwać od 22 listopada do 10 grudnia 2016 r.

Z góry dziękujemy za wsparcie i zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji!!!

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne czwartkowe bieganie w GSW Milenium
wtorek, 22 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak

Pasjonatki w Arte-Studio we Wrześni
piątek, 18 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak

W ramach twórczego treningu i wzbogacania własnej osobowości dzień 18 listopada 2016r. członkinie Studenckiego Koła Naukowego Pasjonat spędziły w pracowni arteterapii „Arte-Studio” we Wrześni należącej do Pani mgr Anny Szpecht. Głównym obszarem działalności Arte-Studio  to działalność wspomagająca edukację dzieci i dorosłych. Uczestniczki zajęć zapoznały się z różnymi formami arteterapii rozbudzającymi kreatywność, kształtującymi sprawność manualną takimi jak:

- zabawy słowem (drama, bajka, poezja); 
- dźwiękiem (rytm i melodia); 
- kolorem i fakturą (techniki plastyczne, decoupage, itp.) i neuropedagogiki (EEG Biofeedback, Metoda Warnkego, terapia ręki). Sądzimy, że to przyjazne miejsce edukacji, działań twórczych i kreatywnego myślenia będzie systematycznie odwiedzane. 

 

Dzień Studenta
czwartek, 17 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak

Czwartek biegowy w Milenium
czwartek, 17 listopada 2016, Tomasz Chełek

Zgodnie z zeszłoroczną tradycją i w tym roku postanowiliśmy wspólnie z Klubem Altom organizować Czwartki Biegowe. Tegoroczna inauguracja zgromadziła sporą liczbę biegaczek i biegaczy, którzy mieli okazje poznać pod okiem Andrzeja Krzyścina trening ogólnorozwojowy przy pomocy piłek lekarskich. Dodatkowo każdy z uczestników miał możliwość otrzymania wskazówek dotyczących treningu od tego wybitnego sportowca. Kolejne spotkanie już 24.11.2016 r. o godz. 18:00 w budynku B.

Konferencja - "Pozyskiwanie informacji w świetle zagrożeń terrorystycznych”
czwartek, 17 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak

„Pozyskiwanie informacji w świetle zagrożeń terrorystycznych”- to tytuł konferencji zorganizowanej przez Wydział Prawa, Wydział Zamiejscowy w Poznaniu SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego oraz Polskie Stowarzyszenie Poligraferów w dniach 16-17 listopada 2016 r. w Warszawie. Konferencja została objęta honorowym patronatem Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. W trakcie konferencji odbyły się warsztaty poświęcone różnym zagadnieniom szczegółowym, m.in. profilowaniu psychologicznemu sprawców aktów terroru, pozyskiwaniu informacji w Internecie, wykorzystaniu badań poligraficznych do pozyskiwania informacji czy też technikom prowadzenia przesłuchań i wywiadów.

W konferencji uczestniczyła dr Karolina Tyc-Szmil.

program konferencji      certyfikat

Funkcjonowanie rektoratu
środa, 16 listopada 2016, Natalia Jędrzejczak

Informujemy, że w dniach 18 i 19 listopada rektoret będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.