Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Nasza oferta
Październikowy weekend w Lądzie
sobota, 29 października 2016, Natalia Jędrzejczak

Dzień 29 października 2016r. członkowie Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat”  i Studenckiego Koła Naukowego Milenium Management - Gniezno spędzili w pocysterskim opactwie w Lądzie - Pomniku Historii i skarbcu bezcennych zabytków. Gospodarzem dawnego opactwa jest Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego, a pocysterskie mury od 1952 roku służą  przygotowaniu młodych salezjanów do  podjęcia przez nich pracy wychowawczej z młodzieżą. 

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017
sobota, 29 października 2016, Tomasz Chełek

W dniu 29 października 2016 r. miała miejsce inauguracja roku akademickiego dla słuchaczy studiów podyplomowych.

W związku z licznymi pytaniami kandydatów informujemy, że nadal trwa rekrutacja na studia podyplomowe.

Osoby, które są zainteresowane podjęciem studiów, a nie złożyły jeszcze kompletu dokumentów, prosimy o kontakt z Dziekanatem Studiów Podyplomowych (Gniezno, ul. Cieszkowskiego 17pokój 208, tel. 61 428 26 27 lub mail: podyplomowe@milenium.edu.pl).

Funkcjonowanie uczelni.
piątek, 28 października 2016, Natalia Jędrzejczak

 

 

Informujemy, że dnia 31 października br. uczelnia będzie zamknięta.
Za utrudnienia przepraszamy.  

 

 

 

Warsztaty Regionalne – Plagiat.pl
piątek, 28 października 2016, Natalia Jędrzejczak

Dnia 28 października 2016 roku w Poznaniu odbyły się Warsztaty Regionalne – Plagiat.pl. Warsztaty poruszą tematykę praw autorskich, stosowania zapożyczeń oraz narzędzi wspierających ochronę własności intelektualnej. Uczestnicy warsztatów mieli okazję do zapoznania się nowościami oraz kluczowymi funkcjonalnościami systemu Antyplagiat, które zapewniają skuteczną procedurę procesu dyplomowania na uczelniach. Warsztaty w Poznaniu zostały zorganizowane we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym.
W warsztatach uczestniczyła dr Karolina Tyc-Szmil.
zaświadczenie 
 

Zajęcia w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu
czwartek, 27 października 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniach 22 i 26 października 2016r. w Zakładzie Poprawczym w Poznaniu odbyły się zajęcia dydaktyczne dla studentów III roku, kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja i bezpieczeństwo w środowisku lokalnym w ramach przedmiotu: Warsztat metodyczny wychowawcy.

Nowe władze KRZaSP - Kadencja 2016-2020
wtorek, 25 października 2016, Tomasz Chełek

Z ogromną przyjemnością  informujemy, że na  XXI Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich odbywającym się w Warszawie prof. zw. dr hab. Waldemar Tłokiński, Rektor Ateneum-Szkoły Wyższej w Gdańsku, został ponownie wybrany Przewodniczącym KRZaSP na kadencję  2016-2020. 

Pełnomocnikiem Prezydium ds. Kontaktów Zewnętrznych oraz Członkiem Prezydium KRZASP został Rektor GSW Milenium - dr Hubert Paluch. Skarbnikiem KRZASP - dr Piotr Rzepczyński - nauczyciel akademicki GSW Milenium. Nasza uczelnia jest niepubliczną szkołą wyższą z Wielkopolski, która posiada swoich przedstawicieli w składzie Prezydium KRZASP. 

W imieniu społeczności akademickiej serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Spotkanie z Przewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Jerzym Woźnickim
piątek, 21 października 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniu 21.10.2016 r. w siedzibie Collegium Da Vinci w Poznaniu odbyło się spotkanie z Przewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Jerzym Woźnickim. Podczas spotkania przeprowadzona została dyskusja na temat propozycji zmian legislacyjnych w prawie o szkolnictwie wyższym.
W spotkaniu udział wzięła dr Anna Knocińska.
program spotkania

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, poszukuje wolontariuszy do pomocy dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych.
poniedziałek, 17 października 2016, Natalia Jędrzejczak

Jeśli masz czas wolny, lubisz pracę z dziećmi, chętnie pomagasz innym i jesteś otwarty na nowe doświadczenia, zgłoś się do nas.

W ramach prowadzonego wolontariatu oczekujemy od wolontariuszy wsparcia rodzin zastępczych w następujących zadaniach: 

Pomoc dzieciom

  • w odrabianiu zadań domowych
  • w nauce czytania i pisania
  • w nauce języków obcych
  • w organizowaniu czasu wolnego i  rozwoju zainteresowań 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Zespołem ds. Pieczy Zastępczej, tel. 61-424-07-99 lub osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie ul. Jana Pawła II 9/10.

 

Magiczny student
poniedziałek, 17 października 2016, Tomasz Chełek

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium to miejsce, w którym można spotkać wielu ciekawych ludzi. Mamy tu na myśli nie tylko naszych posiadających bogate doświadczenie zawodowe i przeróżne zainteresowania wykładowców, ale również naszych studentów. Wywiad z jedną z takich osób; studentem pierwszego roku studiów na kierunku zarządzanie, Arkiem Gwizdałą, uczestnikiem programu Mam Talent przedstawiamy poniżej:  

GSW Milenium.: Co sprawiło, że zainteresowałeś się bańkami?

Arek Gwizdała: Od najmłodszych lat pasjonowałem się sztuką artystyczną; teatrem, kinem i przede wszystkim sztuką cyrkową. Nigdy nie myślałem jednak aby zajmować się w przyszłości bańkami mydlanymi. To był przypadek; przeglądałem filmiki różnych zagranicznych artystów w internecie i natrafiłem na nietypowy pokaz baniek mydlanych tzw. Bubble show/ bubble art. Następnie były miesiące spędzone przed laptopem, na poszukiwaniu receptury płynu, testowaniu, przygotowywaniu rekwizytów, z którymi był olbrzymi problem i tak metodą prób i błędów udało się stworzyć magiczny pokaz baniek mydlanych. Sądzę, że był to rewelacyjny pomysł; o ile wiem, byłem pierwszą osobą w kraju która wykonywała takiego typu pokazy.

German-Polish Platform: on the Road to innovative Europe
wtorek, 11 października 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniu 11 października 2016 roku w Poznaniu odbyła się konferencja: „German-Polish Platform: on the Road to innovative Europe” zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Federalnym Ministerstwem Edukacji i Badań Naukowych oraz wsparciu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konferencji było pogłębienie dialogu między przedstawicielami sektorów polskiej i niemieckiej nauki, administracji, biznesu. W konferencji uczestniczył dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium oraz dr Peter Odrakiewicz. 
program konferencji
zdjęcia